Yükleniyor..

Joyetech Elektronik Sigara Patlama Nedenleri

Joyetech elektronik sigaraların patlama nedenlerinden önce ihtimalin ne kadar olduğundan bahsedilebilir.  Cep telefonu veya tabletlerle aynı ihtimal oranına sahiptir. Yaygın kullanılan elektronik sigara çeşitleri doğru yerden alınmalıdır.

Joyetech Elektronik Sigaraların Patlama Nedenleri

Joyetech elektronik sigaraların patlama nedenleri üzerinde durulması gereken bir konudur. Kullanıcı hataları ve şarj kaynaklı nedenlerin ayrıntılı incelenmesi bu anlamda fayda sağlar.

  1. Şarj cihazı ve kablosu kullanımındaki hatalar pahalıya mal olabilir. Cihazın ve kablonun orijinal şarj kablosu ve aparatları ile işleme sokulması gerekir. Doğru amper değeri olmayan ürünler kullanılırsa cihaz da yanlış şarj olur ve sonuç kötü olacaktır.
  2. Elektronik sigara içerisindeki piller 18650 lityum iyon tarzı olmadığında patlama ve yangın nedeni olabilir. Ayrıca açılmış, ezilmiş pilleri doğru şekilde paketleyip çöpe atmak gerekir. Yangın, kısa devre ve patlamaya neden olma riski vardır. Ayrıca ıslanan piller kullanılmamalıdır. Sudan da uzak durması gerekir. Joyetech e-sigara içerisinde unutulan piller akmaya ve patlamaya meyilli olabilir. Bu nedenle eskiden kalma bir pille karşılaşınca kullanmamaya özen gösteriniz.  Bunun dışında atomizerde kısa devreye neden olabilecek pil uygulamalarından kaçınmak gerekir. En ufak hata bile sorun yaratabilir. Pil amper miktarının ne olacağı değerlendirilirse 20A altındaki piller tercih edilmemelidir.

Kullanım Talimatlarındaki Yanlışlar 

  1. Joyetech cihazlarını sınırların üzerine çıkarmaya çalışmamak gerekir. Buhar alması sonrasında 6 saniye kadar basılı beklenmelidir. Bu süreyi geçince ısınma ve patlama riski de başlar.
  2. Joyetech elektronik sigaralar normal sigaralar gibi çantada, cepte gelişigüzel taşınmamalı, elektronik bir cihaz olduğu dikkate alınarak kullanım olmalıdır. Ayrıca korumalı modellerden almak, buna ek kılıflı şekilde taşımak da önemlidir. Eğer korumalı kullanmazsanız tuş basılı kalabilir ve bu da patlama nedenidir.
  3. Joyetech elektronik sigara atomizeri veya sigara bataryası için kendiniz üretim yapmaya çalışmayın, aksi halde patlaması çok yüksek ihtimalidir.
  4. Markasız elektronik sigara kullanımı patlama riskini artırır. Orijinal olanlardan yana tercih yapmanız gerekir. Piyasada bilinen markalara yöneliniz.

Joyetech elektronik Sigara Patlamalarını Önlemek İçin

Marka ve modeller hakkında bilgi sahibi olduktan sonra elektronik sigara satın almak gerekir. Patlama riskine karşı hassassanız özellikle satın alınan ürünün firma yetkilisine başvuru yaparak ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.  Teknik bilgi almak hakkınızdır.

Ek Resimler

Bu içerik 22.01.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 455 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

IQOS